change the language

MEGA Mühendislik, 1993 yılında mühendislik ve müşavirlik konularında hizmet vermek amacı ile ANKARA’da kurulmuştur. Bu tarihten itibaren çeşitli karayolu, raylı sistem, hızlı demiryolu, tünel, trafik, ulaşım etüdü, kavşak ve havaalanı gibi işlerin uygulama projeleri ve mühendislik hizmetlerinde faaliyet göstermiştir. 2000 yılının Mart ayında şirket el değiştirmiş olup bugünkü çekirdek kadro tarafından yönetilmeye başlanmıştır. Bu tarihten itibaren işlem hacmini genişletmiş ve inşaat kontrollüğü hizmetlerine de başlamıştır.Faaliyet konuları ile ilgili tüm mühendislik disiplinlerini bünyesinde yapılandırmış olup, personel, donanım, yazılım, mühendislik eğitimi ve özellikle kalite konularına önem vermektedir. Bu doğrultuda 2002 yılında ISO 9001:2000 Kalite Belgesi Uluslararası Belgelendirme kuruluşundan almış olup, halen TS EN ISO 9001:2008 Kalite Belgesine sahip bulunmaktadır. Bu yeni yapılanma ile birlikte Şirket kendi merkez binasına taşınmış olup, konusunda etkin personellerle mevcut projeler ve potansiyel projeler için çalışmalarına devam etmektedir.

2011 yılında Kuzey Irak Bölgesel Hükümetinde faaliyetlerini yoğunlaştırmış ve ERBİL şehrinde şube açmıştır. Halen bölgede devam etmekte olan proje ve inşaat kontrollüğü hizmetleri bulunmaktadır.

Ayrıca ülkemizdeki Mühendislik Teknolojisi ve Altyapısının geliştirilmesine katkıda bulunmakta Şirketinin hedefleri arasında bulunmaktadır.

 

 

Mega Mühendislik 2012